Fudbaleri Krupe plasirali su se u Ligu za prvaka, 90 minuta prije kraja regularnog dijela Premijer lige. I remi sa Čelikom (0:0) bio je dovoljan izbranicima trenera Slobodana Starčevića da ispune cil i tako se nađu u vrhu bh elite. Utakmica sa Čelikom nije bila pretjerano kvalitetna, važnost meča učionio j svoje, ali cilj je ovaj put opravdao sredstvo. Zahvaljujući pobjedi Sarajeva nad Širokim Brijegom, te remijem u Krupi na Vrbasu, najprijatnije iznenađenje bh elite u svom debitantskom nastupu plasirao se u Ligu za Prvaka i tako automatski sebi obezbjedio mjesto u Premijer ligi BiH i sledeće sezone, što i jeste bio cilj najmlađeg sastava u ligi.

Sa druge strane Čelik je i treći meč ovog proljeća remizirao, uz opasku da u Krupi na Vrbasu nisu imali niti jedan pokušaj udaraca u vrata domaćina!

Prva i jedina opasnost u prvom poluvremenu viđena je u 15. minutu. Milanović je promješao odbranu Čelika, uposlio Ljubenovića, koji sa 10 metara šutira iskosa sa lijeve strane, ali Ružić je siguran.

Sve ostalo bila je igra između dva šesnaesterca, domaćin je imao blagu inicijativu, ali bez pravih prilika, dok su gosti iz Zenice orjentisali se na kontranapade, ali sve je to završavalo na 30-ak metara od gola Kutića.

Dobru priliku Krupa mje imala u 67. minutu Ljubenović je spustio loptu glavom za Mirkovića, ovaj prošao golmana, ali kada je trebao da pošalje lopu u prazan gol, neko od gostujućih odbrambenih igrača intervenisao je i šansa je otišla u nepovrat.

Minut kasnije sjajna akcija domaćina. Jašarević je prošao po desnoj strani, uputio oštar centaršut, na prvoj stativi najviš je Koljić, ali njegov udarac glavom završava nekoliko centimetara pored Ružićevog gola.

U 74. minutu sporna situacija, Redžić se stuštio prema golu Čelika, na njega je startovao Regoje, svi su očekivali da će Paradžik pokazati na bijelu tačku, ali od svega bio je samo korner za Krupu.

U 80. minutu nakon prekida u šesnaestercu gostiju našao se Vukotić, ali njegov udarac Ružić zaustavlja i izbacuje loptu u korner.

Samo što je ušao u igru sjajnu priliku imao je Perić, ali Ružić panterskim skokom brani ovaj udarac.

KRUPA – ČELIK 0:0

Stadion: FK Krupa. Gledalaca: 1.000. Sudija: Goran Paradžik (Ljubuški). Pomoćnici: Goran Dujak (Odžak) i Radislav Kačavenda (Gradiška). Delegat: Haris Gvozden (Sarajevo). Žuti kartoni: Pezar, Jusić, Regoje (Čelik).

Krupa: Kutić, Redžić, Jašarević, Koljić (od 87. Perić), Ljubenović, Dujaković (od 63. Mirković), Milutinović, Vukotić, Čomor, Aleksić, Milanović (od 90. Barić).

Čelik: Ružić, Regoje, Islamagić, Karić, Dilaver, Salčinović, Jusić, Husić, Sakan, Pezer (od 73. Haurdić), Šišić.