Fudbaleri Željezničara savladali su u prvom proljećnom kolu, na svom terenu, goste iz Teslića sa 2:1 i tako uknjižili važne bodove u borbi za opstanak.

Mrežu golmana Omerovića zatresao je Lazić u 24. minutu i tako krunisao terensku inicijativu domaće ekipe.

Ipak, na startu drugog poluvremena, Đukarić donosi izjednačenje. Međutim, to domaćine nije zbunilo, nego su samo pet minuta kasnije, preko Kvržića postigli konačnih 2:1.

ŽELJEZNIČAR – PROLETER 2:1 (1:0)

Strijelci: 1:0 Lazić (24), 1:1 Đukarić (47), 2:1 Kvržić (52).

Stadion: “15. april” u Doboju. Gledalaca: 200. Sudija: Duško Puvača (Novi Grad). Žuti kartoni: Stjepanović, Zelenković, Stanišić, Gavrić (Željezničar), Osmić, Cocić, Miladić, Đukarić (Proleter).

ŽELJEZNIČAR: Milojević, Vuković, Mitrović (od 36. Stanišić), Stjepanović, Mihajlović, Kvržić, Zelenković, Gavrić, Aličić (od 77. Halilović), Lazić (od84. Suljić), Đuričić. Trener: Milan Draganović.

PROLETER: Omerović, Nikolić, Josipović, Đukarić, Osmić, Miladić (od 84. Blagojević), Marković, Galamić, Stojanović, Kovaljesko, Cocić. Trener: nema.