U derbiju kola dobojska Sloga na “Lukama” savladala je Laktaše (3:1) u okviru drugog kola na drugoligaškom Zapadu. Dosta dobra i sadržajna utakmica s mnogo prilika na obe strane, ipak svi golovi postignuti iz prekida. Poveli su domaći u 40. minuti nakon kornera, a strijelac za 1:0 bio je Aleksandar Janković. Isti igrač uvećao je prednost svog tima u 55. minuti, opet nakon prekida. Laktaši se vraćaju u 73. minuti, Saša Erceg je dobro izveo slobodan udarac, pronašao Slađana Lekića koji loptu glavom šalje u mrežu Mirana Jupića. I kada se činilo da će gosti stići do boda sve dileme riješio je, dva minuta prije kraja susreta, Srđan Đuranović golom iz kornera.

SLOGA (D) – LAKTAŠI 3:1 (1:0)

Strijelci: 1:0 Janković (40), 2:0 Janković (55), 2:1 Lekić (73), 3:1 Đuranović (88). Stadion: “Luke”. Gledalaca: 100. Sudija: Bojan Džepina (Prijedor). Pomoćnici: Duško Puvača (Novi Grad) i Mladen Stupar (Prijedor). Delegat: Siniša Đurić (Modriča). Kontrolor: Stojan Stefanović (Modriča). Žuti kartoni: Lj. Sarkić, Hadžiujić, Radovanović (Sloga), Telić (Laktaši).

Sloga (D): Jupić, Janković, Andrić, Hadžimujić, Đuranović, Lukić (od 89. Cetić), Lju. Sarkić, S. Sarkić (od 52. Aličić), Hozić (od 87. Grahovac), Radovanović, Ristić. Trener: Milan Draganović.

Laktaši: Metlar, Telić, Šipovac, Bajić (od 67. Lekić), Šavija, Radetić, Stamenković, Erceg (od 85. C. Banjac), Bursać, N. Banjac, Keleman. Trener: Miljan Bajić.