Seriju od šest poraza derventski prvoligaš prekinuo je kada je bilo najpotrebnije – protiv Slavije (1:0).

Tekstilac je priprijetio odmah na početku susreta, kada se uporni Đorđević izborio za loptu po desnoj strani, ali njegov prizemni centaršut ne koristi Perić. Nakon petnaestak minuta igre Komlenović je pokušao sa distance, a odmah u sljedećem napadu uzvratio je gostujući veznjak Šćepanović. Oba pokušaja bila su neprecizna. Do kraja poluvremena “plavi” su stvorili nekoliko solidnih situacija, ali su zbog smušenosti ili dobrih intervencija gostujućih defanzivaca, ostale bez rezultata.

Početkom nastavka utakmica dobija na dinamičnosti. Prvo je gostujući rezervista Arabinja priprijetio prizemnim šutem, da bi par minuta kasnije Perić promašio najbolju priliku, neobjašnjivo loptu poslavši iznad prečke, u trenucima kada je bio sam u srcu kaznenog prostora. Uskoro je uslijedila još jedna dobra akcija domaćih, ali Stanićev šut nakon “duplog pasa” sa Perićem završava tik pored gola. Pet minuta prije kraja susreta Đorđević je iz auta brzo proigrao Perića, ali njegov udarac iskosa ponovo je završio iznad prečke. Do kraja susreta pokušao je i Đorđević, ali njegov silovit udarac brani golman Buturović. Ipak, u posljednjim minutama susreta Radoja je poslao jednu dugu loptu prema Đorđeviću koji se majstorski oslobađa čuvara Cicovića i pogađa mrežu Buturovića.

TEKSTILAC – SLAVIJA 1:0 (0:0)

Strijelac: 1:0 Đorđević (90+2). Stadion: FK Tekstilac. Gledalaca: 300. Sudija: Ognjen Valjić. Pomoćnici: Siniša Ivančević i Milan Dujaković (svi iz Banjaluke). Delegat: Mlađan Vidačković (Banjaluka). Kontrolor: Siniša Janjić (Bijeljina). Žuti kartoni: Jolović, Komlenović (Tekstilac), Šćepanović, Cicović, Regoje (Slavija).

Tekstilac: Plisnić, Marić, Malović (od 80. Ćorić), Jolović, Despotović, Đorđević, Radoja, Perić, Komlenović, Stanić (od 76. Đuričić), Reljić (od 49. Duspara).

Slavija: Butorović, Rizvanović, Cicović, Regoje, A. Šušara (od 46. Bojanić), N. Pušara, Babić, Kokot (od 46. Arbinja), Popovac, Šćepanović, Kentaro.