Iako je ovo trebao biti derbi regionalnog Zapada, od svega je ostalo samo mrtvo slovo na papiru, jer je Borac potuno nadigrao Goricu (5:1) i tako se izdvojio na vrhu sa maksimalnih 12 bodova na svom kontu.

Već poslije prvih pola časa igre bil ojasno da gosti iz Šipova nemaju šta da traže u Kozarskoj Dubici, jer je domaćin preko raspoloženog Tice i Ćulibrka poveo sa 3:0, a do kraja poluvremena lijepim golom sve je još uljepšao Džombić.

U nastavku domaćin skinuo nogu sa gasa, igrajući onoliko koliko je bilo dovoljno za ubjedljiv trijumf. Mreže su se tresle još po jednom na obje strane, rezervista Pejakovića gostima je isporučio petardu, a utješni gol za Goricu djelo je Perkovića.

BORAC (KD) – GORICA 5:1 (4:0)

Strijelci: 1:0 Tica (7), 2:0 Ćulibrk (16), 3:0 Tica (24), 4:0 Džombić (37), 5:0 Pejaković (68), 5:1 Perković (71). Stadion: “Đolovi”. Gledalaca: 100. Sudija: Nemanja Davidović (Prijedor). Pomoćnici: Duško Puvača i Dragan Rajlić (oba iz Novog Grada). Delegat: Vedran Moravac (Gradiška). Žuti karton: Marin (Borac).

Borac (KD): Milanović, Tica, Dalić (od 56. Pejaković), Janković, Trkulja, Antonić, Ćulibrk, Džombić, Tomaš (od 83. Pušibrk), Reljić (od 65. Pralica), Marin.

Gorica: Ilić, Cumbo, Ćurko (od 22. Marić), Mitrić, Kljajić, Perković, Gajanović, Mešić (od 46. Oparnica), Malinović, Ivić, Prole.