Fudbaleri Radika ostvarili su pobjedu na premijeri nove sezone Premijer lige BiH, pošto su u Bijeljini savladali favorizovani tim Sarajeva sa 2:1. Izabranici trenera Mladena Žižovića bili su bolji rival tokom svih 90 minuta i sasvim zasluženo su došli do tri boda, kojima se malo ko nadao, pa i u samoj Semberiji.
U 6. minutu velika prilika za Radnik, ali Hadžić iz povoljne situacije šalje loptu pored gola. Pokušao je i Glišić u 15. minutu, ali Pavlović zaustavlja udarac napadača Radnika. I nonda erupcija oduševljenja na Gradskom stadionu. Igrao se 27. minut kada je Nedim Mekić fantastičnim udarcem sa 25 metara pogodio gol “bordo” tima za vodstvo Radnika 1:0.
I u nastavku meča premijerligaš iz Bijeljine bio je opasniji. Pokušao je Glišić u 53. minutu, ali njegov udarac završava pored gola Pavlovića.
I onda gotovo iz prvog ozbiljnijeg napada gosti dolaze do izjednačenja. Igrao se 69. minut Šišić je centrirao sa desne strane, a Handžić je na pravom mjestu i vraća egal u meč.

Smušenost Radnika gosti su mogli iskoristiti već u 72. minutu, ali ovaj put Lučić izlazi kao pobjednik iz duela sa Handžićem.

U 82. minutu Franić je potegao sa preko 30 metaara, bio bi to evrogol, ali ispriječila se stativa, mnogo sreće za goste. Minut kasnije opasnost pred drugim golom, ali Lučić sa dva metra skida udarac Šišiću.

I onda kada se očekivao kraj, sjajna akcija domaćina. Bradonjić je povukao loptu uposlio rezervistu Đelmića, a ovaj matira Pavlovića za veliki trijumf Radnika i prva tri boda u novoj sezoni.

U jučerašnjim utakmicama predstavnici Republike Srpske, takođe su imali uspjeha. Krupa je savladala Čelik (3:1), dok je Zvijezda 09 na gostovanju u Kaknju odigrala neriješeno bez golova sa Mladosti (0:0).

Radnik – Sarajevo 2:1 (1:0)

Strijelci: 1:0 Mekić (27), 1:1 Handžić (69), 2:1 Đelmić (90).  Stadion: Gradski. Gledalaca: 500. Sudija: Goran Paradžik (Ljubuški). Pomoćnici: Arnel Novalić (Doboj) i Radislav Kačavenda (Gradiška). Delegat: Damir Šarić (Tuzla). Žuti kartoni: Vasić, Franić (Radnik), Šofranac, Handžić, Stanojević, Velkoski (Sarajevo).

Radnik: Lučić, Radović, Franić, Martinović, Mekić (od 70. Sušić), Vasić, Peco, Hadžić (od 61. Đelmić), Glišić (od 74. Bradonjić), Đurić, Aleksić.

Sarajevo: Pavlović, Hodžić (od 46. Halilović), Šabanović, Stanojević, Hebibović, Resić (od 46. Šišić), Velkoski, Šofranac, Mustafić (od 57. Mustafić), Handžić, Dupovac.