Tekstilac je savladao minimalnim rezultatom favorizovanu Slogu u 20. kolu Prve lige Republike Srpske.

Gosti u prvom dijelu nisu uspjeli iskoristiti blagi terensku inicijativu, a osim dalekometnog pokušaja Arnautovića, najbolju priliku imali su u 35. minutu preko Macanovića koji je iznenada ostao usamljen u srcu kaznenog prostora, ali je prebacio Plisnićev gol. Odmah u narednom napadu Tekstilac je uzvratio, ali udarac Stanića sa 18 metara bio je lak plijen za golmana Bodirogu.

Tekstilac je u nastavku zaigrao mnogo dinamičnije na krilima rezerviste Duspare. Mladi krilni napadač prvo je nakon solo-prodora zaprijetio iz teške situacije, da bi nakon sat vremena igre izborio udarac iz ugla. Centaršut Stanića na drugu stativu u “vatru” vraća Ćorić, a loptu sa pet metara u gol proslijeđuje novajlija Despotović. Gosti kreću angažovanije, ali jedan opasan sudarac Macanovića sa distance sjajno brani Plisnić u 65. minutu, da bi desetak minuta kasnije silovitim udarcem stativu zatresao Matović. To je bilo više-manje sve od gostiju, tako da se rezultat nije mijenjao.

Već u srijedu “krojači” gostuju u Zvorniku, u jos jednoj veoma važnoj utakmici.

TEKSTILAC – SLOGA (GC) 1:0 (0:0)

Strijelac: 1:0  Despotović (61). Stadion: FK Tekstilac. Gledalaca: 300. Sudija: Danko Butulija. Pomoćnici: Strahinja Vuković (oba iz Trebinja) i Đorđe Grubačić (Istočno Sarajevo). Delegat: Boško Furtula (Višegrad). Kontrolor: Duško Pekija (Prijedor). Žuti kartoni: Reljić (Tekstilac), Planić, Popović (Sloga).

Tekstilac: Plisnić, Marić, Jolović, Despotović, Đuričić, Đorđević (od 86. Đekić), Radoja, Perić, Ćorić, Stanić (od 76. Simić), Reljić (od 50. Duspara).

Sloga (GC): Bodiroga, Planić (od 60. Hadžikadunić), Benović, Matović, Arnautović, Ristić (od 77. Labović), Macanović (od 68. Zlatković), Komarčević, Krmar, Mihajlović, Popović.