Ivan Delić je novi ljubimac Istoka na Gradskom stadionu!

Sjajni crnogorac sa dva pogotka iz slobodnih udaraca donio je pobjedu banjalučanima u derbiju protiv Tekstilca. Prvi pogodak postigao je u sedmom minutu kada je sjajnom parabolom prebacio živi zid, dok je druga majstorija viđena u 63. minutu, ovaj put prebacio je živi zid, a golman Plisnić nije ni trepnuo!

Sve između toga može stati u jednu riječ, prosjek! Borac je imao inicijativu, stvorio nekoliko dobrih prilika, ali nije bilo prave realizacije, dok su gosti iz Dervente najopasniji pokušaj imali u 40. minutu i to sa 40 metara, kada je Đukić pokušao lobovati istrčalog Avdukića, ali je čuvar mreže banjalučana prozreo njegovu namjeru i paradom spriječio pogodak.

Izabranici trenera Vlade Jagodića ovim trijumfom su preskočili Tekstilac, i sada su prvi pratioci lidera iz Prijedora, kojem upravo gostuju sledeće kolo.

BORAC (BL) – TEKSTILAC KORT 2:0 (1:0)

Strijelac: 1:0 Delić (7), 2:0 Delić (63).  Stadion: Gradski. Gledalaca: 1.200. Sudija: Dalibor Anđić (Omarska). Pomoćnici: Aleksandar Smiljanić (Laktaši) i Slaven Tatić (Srbac). Delegat: Milorad Pisić (Zvornik). Žuti kartoni: Grahovac (Borac), Đukić (Tekstilac).

Borac (BL): Avdukić, Vejnović, Grahovac (od 46. Popović), Mance (od 66. Antić), Erić, Dujković (od 85. Radoja), Raspudić, Guzina, Delić, Kiso, Prljeta.

Tekstilac Kort: Plisnić, Rastović, Jolović, Kovač, Đuričić (od 79. Ćorić), Brković, Simović (od 61. Radulović), Komlenović, Đukić, Duspara (od 64. Susaković), Petrić.