Iako je odavno sve jasno u Područnoj ligi Banjaluka, novi šampion je Krajina, to ne znači da se ne igraju i te kako zanimljive utakmice.

Jedna takva viđena je u Bronzanom Majdanu, između Gomionice i Omladinca, a slavili su gosti iz Lazareva sa (3:4). Međutim, prvo poluvrijeme završeno je bez pogodaka, da bi u nastavku u rasponu od 14. minuta domaćin postigao tri pogotka i došao do prednosti od 3:0! U narednih 10 minuta slijedi čudesan povratak Omladinca i u periodu od 67. do 77. minuta postižu četiri pogotka i odnose sva tri boda! Treba napomenuti da je domaćin igrao samo samo devet igrača u polju, jer ih više nije imao, pa i to daje dodatnu draž svemu ovome gore navedenom….

Novi šampion Krajina slavio je u Dragočaju (0:1), ali i da je bilo obrnuto ne bi bilo nezasluženo, jer Polet Krajišnik je odlično parirao sastavu iz “Rosulja”.

Goleada je viđena u Česmi, čak devet lopti završilo je u mreži, od čega sedam u golu Džaje (7:2). Pobjedu u Drvaru zabilježila je Mladost (1:4), i to prilično uvjerljivu, a susret je na neki način obilježio prvi strijlac lige Milovan Aćić, koji je pogodio očekivano mrežu protivnika, ali i svoju već u trećem minutu, što je olakšlao put tima iz Zalužana do tri boda.

Šnjegotina je na krilima braće Vujičić bez problema izašla na kraj s Budućnosti i tako sebi zacementirala drugu poziciju, a bodove za Potkozarje protiv Banjaluke odnijela je Sloga Nektar, prilično očekivano, ali ne baš lagano….

Rezultati 23. kola:

OFK Banjaluka – Sloga Nektar 1:3 (Šulić, penal – Marić, N. Milaković, M. Milaković)

Rekreativo – Džaja 7:2 (Ljuboja 2, Jeremić, Mitrović 3, Orašanin – Bandić, Panić)

Borac (ID) – Mladost Farmaprom 1:4 (Aćić – Aćić, autogol, Kukolj 2, penal, Maksimović)

Šnjegotina – Budućnost 3:0 (N. Vujičić 2, S. Vujičić)

Polet Krajišnik – Krajina 0:1 (Palačković)

Gomionica – Omladinac 3:4 (Lazić 2, Batar – Malić 2, Milosavac, Landup)

U ovom kolu slobodna je bila ekipa FK Vrbas.