Omarska je doživjela peti ovosezonski poraz i sada je već defnitivno da će se boriti za opstanak. Kao što se i očekivalo, Mladost iz Donje Slatine se predstavila kao dobra, iskusna, uigrana ekipa i veoma dobro fizički spremna, te je zasluženo pobjedila.

U prvom poluvremenu igralo se ravnopravno, ali bez mnogo izglednih šansi. U tom periodu Omarska je bila za nijansu opasnija, a uglavnom je prijetila preko rastrčanog Rosić Branka. Međutim, u samoj završnici uvijek je nešto nedostajalo kako bi se ozbiljno zaprijetilo golmanu Lakiću. Sa druge strane gosti su se opredjelli za kontranapade, te treba izdvojiti jedna dobar udarac sa velike udaljenosti, ali je golman Drinić uz pomoć prečke spriječio goste da dođu u vođstvo.

U drugom poluvremenu došla je do izražaja bolja fizička pripremljenost, pa se situacija na terenu promjenila. Gosti su imali više loptu u svojim nogama, a Omarska je prijetila iz kontranapada.

Mladost je stvorila tri dobre prilike, ali se Čaušević nije najbolje snalazio u samoj završnici. U 70. minutu Omarska je izvela svoju najbolju akciju. Darko Romanić je ušao sa lijeve strane u šesnaesterac, Krecelj je odvukao kompletnu odbranu gostiju prema golu, Romanić je pokušao povratnom loptom proigrati Hrvaćanina, ali pas je bio neprecizan i propala je ozbiljna prilika. Gosti su iz tog napada, odigrali tečnu akciju, ponovo se Čaušević našao oči u oči sa Drinićem, ali je ovog puta bio precizan i doveo Mladost u vođstvo od 1:0.

Do kraja utakmice Omarska je bacila sve karte u napad, a gosti su prjetili iz kontranapada. Krecelj je u 84. minutu opasno šutirao, ali je golman Lakić zaustavo njegov udarac. U sudijskom vremenu odigrana je poslednja opasna akcija, ali je štoper gostiju za dlaku bio brži od mladog Vučenovića i otklonio opasnost.

OMARSKA  – MLADOST (DS) 0:1 (0:0)

Strijelac: Čaušević (71). Stadion: FK Omarska. Gledalaca: 100.  Sudija: Velibor Gigović. Pomoćnici: Nemanja Vujanović (oba iz Gradiške) i Mladen Đokić (Banjaluka). Delegat: Mladen Ličina (Ljubija). Kontrolor: Branko Šipka (Prijedor). Žuti kartoni: Đ. Rosić, De. Romanić (Omarska), Kadić (Mladost).

Omarska: Drinić, Zdjelar, B. Romanić, D. Nišević, Da. Romanić, De. Romanić  (od 83. Vučenović), Anđić, B. Rosić (od 46. Krecelj), Đ. Rosić (od 81. Pušac), Višić, Hrvaćanin.

Mladost (DS): Lakić, Kadić, Čolić, Ilić, Petruljević, Đurić (od 46. Žerić), Mišić, Tešić, Džafić, Čaušević, Huseinbašić.