Fudbaleri Borca uspješno su „pregrmili“ još jedno gostovanje. Izabranici Darka Vojvodića u meču 12. kola Prve lige Republike Srpske savladali su na “Predgrađu” Željezničar Sport Team 2:0.

Junak utakmice bio je odlični Bojan Burazor, koji je sa dva dalekometna plotuna razoružao domaćine i pogurao svoju ekipu do nove pobjede kojom je tim iz Platonove ulice ostao na „plus četiri“ u odnosu na drugoplasiranu Slogu.

U prvom dijelu jedino vrijedno pomena upravo je prvi gol Borčevog zadnjeg veznog igrača iz 27. minuta, kada je sa 20-ak metara savladao Asmira Avdukića.

U drugom poluvremenu domaći su krenuli angažovanije, a rezultat toga bila je najbolja šansa za „Želju“ u 57. minutu, kada je takođe iz solidne udaljenosti Kulenović pogodio stativu.

U 68. minutu Čudić je po ko zna koji put dobro probio po lijevoj strani, centrirao, a Žeravica je šutirao u Avdukića.

Igrao se 70 minut, kada je Kajkut iskosa sa lijeve strane iz slobodnog udarca pokušao iznenaditi Avdukića, ali je ovaj bio koncentrisan i odbranio.

Tri minuta kasnije Danilović je odlično prekinuo jednu akciju domaćih, iznio loptu skoro do šesnaesterca Željezničara, uposlio Kajkuta, koji je izašao sam pred Avdukića, spetljao se i „pomogao“ nekadašnjem golmanu Borca da mu odbrani udarac.

Konačnih 2:0 postavio je igrač utakmice Bojan Burazor! On je šutirao sa preko 20 metara, iznenadio Avdukića, kojem je i sunce zasmetalo, pa nije dobro reagovao u ovoj situaciji.

– Drago mi je što smo pobjedili prije svega, ali i što sam svog bivšeg saigrača Avdukića dva puta savladao. To nije lako, jer je on golman reprezentativnog kalibra – kratko je svoj učinak prokomentarisao Bojan Burazor.

U sudijskoj nadoknadi meča Kulenović je izašao sam pred Trkulju, koji mu je odbranio udarac.

– Još jedna pobjeda i to je najvažnije za nas. Čestitam „Želji“ na dobrom otporu i mojim momcima na trijumfu. Idemo dalje – rekao je trener Borca Darko Vojvodić po završetku utakmice.

ŽELJEZNIČAR  SPORT TEAM – BORAC (BL) 0:2 (0:1)

Strijelci: 0:1 Burazor (27), 0:2 Burazor (88). Stadion: “Predgrađe”. Gledalaca: 500. Sudija: Rajko Đorđić (Bijeljina). Pomoćnici: Dragan Keranović (Prijedor) i Božidar Rustić (Gradiška). Delegat: Mlađan Vidačković (Banjaluka). Kontrolor: Radiša Vrhovac (Laktaši). Žuti kartoni: Kuprešak, Kulenović, Vučkić (Željezničar Sport team), Ćosić, St. Dujaković (Borac).

Željezničar Sport Team: Avdukić, Čolić, Kuprešak, Šaula, Knežević (od 75. Kalabić), Kulenović, Bosančić, Marković, Bilal (od 60. Ružičić), Vučkić (od 60. Malić), Kuzmanović.

Borac (BL): Trkulja, Bajić, Kajkut (od 77. Šikanjić), Ćosić, Žeravica (od 84. Batar), Mojović (od 89. Reljić), St. Dujaković, Danilović, Burazor, Čudić, Popović.