Popularna “Bundesliga” nikada interesantnija, i čini se kvalitetnija!

Čak pet ekipa nalazi se u vrhu, a kolonu predvodi BSK, koji je u derbiju kola savladao Budućnost (3:0) i tako još jednom pokazao da je s pravom favorit broj 1, kada je u pitanju plasman u viši rang takmičenja. S druge strane sastav iz Šargovca vezao je dva poraza, i donekle kompromitovao odličan start, aali još uvijek su u igri.

Kiks je napravio Rekreativo, koji je kod kuće remizirao u meču bez golova sa Mladost. Tim iz Zalužana još jednom se pokazao kao veoma nezgodan, iako je Rekre bio dominantan, stvarao prilike, bedem pred golom Mladosti nije popustio.

Naprijed je očekivano savladao fenjeraša OFK Banjaluka, iako je domaćin poveo u uvodnim minutama meča- Već do poluvremena ekipa iz Obilićeva okrenula je rezultat i u nastavku meča mirno privela susret kraju uz tri boda na svom kontu.

U Drvaru malo je nedostajalo da Borac upiše cijeli plijen, ali bod Vrbasu u poslednjim trenucima meča donio je Vukoman.

Polet Krajišnik ušao je u seriju, i upisao novi trijumf, ovaj put vrlo lako su prošli preko Lazareva, savladavši Omladinac (0:3).

Šnjegotina je ponovo moćna! Gomionica se za Bronzani Majdan vratila sa petardom u mreži, što je na kraju i podnošljiv rezultat, dok je sastav sa čelinačke opštine još jednom pokazao da igraju veoma dopadljiv i napadački fudbal.

Rezultati 10. kola:

Šnjegotina – Gomionica 5:0 (Đ. Vučić, Vindžanović, S. Vujičić, N. Vujičić, Borjanić)

BSK – Budućnost 3:0 (Velaja, Trninić, Milošević)

Omladinac – Polet Krajišnik 0:3 (Gudalo 2, Vuković)

OFK Banjaluka 2017 – Naprijed 1:4 (Gajić – Ševarika, Ćubić, Lukajić, Glamočić)

Rekreativo – Mladost Farmaprom 0:0

Borac ID – Vrbas 1:1 (Pećanac – Vukoman)