Košarkaši Mladosti u 17. kolu Košarkaškog prvenstva BiH, u Mrkonjić Gradu pobjedili su Bošnjak 87:73. Mrkonjićani su do pobjede došli u poslednjoj četvrtnini koju su rješili u svoju korist 29:10. Gosti iz Hadžića pred poslednjih deset minuta utakmice imali su prednost 63:58. Na početku četvrte četvrtnine domaći košarkaši serijom 8:0 preuzimaju vodstvo i u završnici meča sigurnom igrom dolaze do četvrte vezane pobjede, i sada imaju relne šanse za plasman i u Ligu za prvaka.
Mladost ima skor od osam pobjeda i poraza, a gosti dvije pobjede i četrnaest poraza.
Trener Mladosti Goran Sladojević zadovoljan je pobjedom svoje ekipe, a igrom samo u drugom poluvremenu.
-Pribojavali smo se utakmice sa Bošnjakom, koji sada ima odličnu ekipu. U prvom poluvremenu mi smo imali blijedo izdanje, a gost su igralili i dobro ih je služio šut za tri poena. Pogodili su nekoliko otvorenih šuteva sa devet metara. U drugom poluvremenu zaigrali smo odgovorno i agresivno što je rezultiralo važnom pobjedom. Čestitam svojim igračima na pobjedi i publici koja nas je ponijela kada se utakmica lomila – rekao je Sladojević.
Treneru gostiju Amiru Rešidoviću teško je pao poraz, jer su prerd poslednjih deset minuta utakmice imali prednost od pet poena (58:63).
-Čestitam ekipi Mladosti na zasluženoj pobjedi. Više su željeli pobjedu i to je odlučilo pobjednika. Dobro smo igrali u prvom poluvremenu, a u poslednjih deset minuta jednostavno nas nije bilo na parketu – rekao je Rešidović.
U domaćem sastavu po 23 poena postigli su Vladimir Aleksić i Sreten Knežević. Kod gostiju sa 20 i 18 poena su najefikasniji bili Alhmetbašić i Marković.

Tekst i foto: Slobodan Dakić