Košarkaši Bosne, u 7. kolu Lige 10 u Mrkonjić Gradu pobjedili su Mladost 78:77. Gostima je to peta pobjeda, a Mladosti peti poraz. Novim porazom košarkaši Mladosti došli su u nezavidnu situaciju i predstoji im borba za opstanak u ligi.
U završnici meča viđena je prava drama na parketu. Mladost je pet minuta prije kraja imala prednost od 12 poena(69:57).Međutim, gosti trojkama raspoloženog Brandforda i Kneževića dovode meč u neizvjesnost.
Draško Knežević 60 sekundi prije kraja Bosnu dovodi u vodstvo 78:77. Košarkaši Mladosti jedanest sekundi prije kraja imali su napad za pobjedu. Međutim, spetljali su se i nisu poentirali, pa su Sarajlije otputovale kući pjevajući.
Košarkaši Mlaodsti očajno su otvrili utakmici, pa su gosti polovinom prve četvrtnine vodili 16:4. U drugoj četvrtini nešto bolja igra Mladosti, koji taj period igre rješavaju u svoju korist 23:21. U trećoj četvrnini sjajna igra izabranika Gorana Sladojevića, koji su četvrtinu dobili 23:11.
Porazu Mladosti kumovala je teža povreda plejmejkera Dumića i Milovanović, a zbog povrede članka nije igrao Aleksić.
Treneru Mladosti Goranu Sladojević teško je pao poraz.
– Povreda Dumića, Milovanovića i neigranje Vladimira Aleksića zbog povrede članaka su uticali da imamo problema sa rosterom u igri. Nismo imali sreće, jer već tri utakmice gubimo sa poenom razlike u završnici. Sudijski kriteriji odličan – rekao je vidno razočaran Sladojević.
Trener gostiju Aleksandar Damjanović prezadovoljan je pobjedom svoje ekipe.
-U završnici meča viđena je prava drama na paraketu. Imali smo više sreće i strpljenja da stignemo do pobjede. Čestitam Mladosti na odličnoj igri, svojim momcima na velikoj borbi i zasluženoj pobjedi – rekao je Damajanović.
U domaćem sastavu Sreten Knežević postigao je 30, dok je kod gostiju Kori Brandford postigao 21 poen.
O suđenju ni riječi, sve su kazali zvižduci domaćih navijači po završetku meča.