Dobra i borbena utakmica između Krupe i Sarajeva odlučena je u četvrtom minutu sudijske nadoknade kada je Mićo Kuzmanović, na asistenciju Adukora, zatresao mrežu iza leđa Nevresa Fejzića za konačnih 3:2 i veliko slavlje gostiju sa ”Koševa”.

Domaći sastav krenuo je agresivno od samog početka, pa je kapiten Aleksandar Vukotić u četvrtom minutu, nakon solo prodora, šutirao pored gola, da bi dva minuta kasnije pokušaj Slobodana Milanovića bio izblokiran.

Bolja igra Krupe krunisana je u 13. minutu kada je Goran Galešić sjajno proigrao Lazara Marjanovića, a ovaj rutinski, iskosa sa desne strane, poslao loptu u nebranjeni dio mreže.

I nakon vođstva Krupa je imala više od igre, ali je Sarajevo do odlaska na odmor postiglo dva pogotka. Prvo je Mićo Kuzmanović u 32. minutu iskoristio odličnu asistenciju Krste Velkoskog da rezantnim šutem sa petnaestak metara iskosa donese ”bordo” timu izjednačenje, a potpuni preokret uslijedio je u sudijskoj nadoknadi i to sa ”bijele tačke”.

Prethodno je Vukotić igrao rukom nakon oštrog centaršuta Anela Hebibovića, a veoma slabi Ermin Sivac je tek na insistiranje drugog pomoćnika, Mirze Demira, pokazao na jedanaesterac. Velkoski šalje Fejzića u jednu, a loptu u drugu stranu i na odmor se otišlo sa vođstvom gostiju od 2:1.

Nastavak je pripao Krupi koja iz prvog napada dolazi do izjednačenja. Prvo je lopta, nakon ubacivanja u šesnaesterac Sarajeva, u ruku pogodila Adukora, ali je Sivac ostao nijem i pokazao da će to biti prvi korner za Krupu. Loptu je iz ugla u igru vrati Zoran Šamara, ona je došla do Vukotića koji sa 17 metara lijevom nogom pogađa donji lijevi ugao protivničkog gola.

Nakon toga i jedan i drugi rival su nastojali da dođu do pobjedonosnog pogotka, bilo je prilika ispred oba gola, a najbolju je imao Velkoski koji je u 90. minutu, sa samo pet metara, pogodio prečku. Ipak, upornost izabranika Husrefa Musemića bila je na kraju nagrađena kasnim golom Kuzmanovića, što ih ostavlja u borbi za treće mjesto.

Isključenje Aleksića

Po završetku prvog poluvremena stvorila se velika gužva prilikom izlaska igrača oba tima sa terena. Bilo je tu guranja, koškanja, teških riječi, a najdeblji kraj je izvukao ”rezervista” Krupe, Radosav Aleksić kojem je Sivac pokazao crveni karton zbog navodnog udaranja Miloša Stanojevića.

KRUPA – SARAJEVO 2:3 (1:2)

Strijelci: 1:0 Marjanović (13), 1:1 Kuzmanović (32), 1:2 Velkoski (45+1, penal), 2:2 Vukotić (49), 2:3 Kuzmanović (90+4). Stadion: Krupe. Gledalaca: 250. Sudija: Ermin Sivac (Zenica) – 5,5. Pomoćnici: Dragan Keranović (Prijedor) i Mirza Demir (Kakanj). Delegat: Haris Idrizović (Konjic). Žuti kartoni: Galešić, Vukotić, Maksimović, Dujaković (Krupa). Crveni karton: Radosav Aleksić (Krupa), u poluvremenu.

Krupa: Fejzić 6, Galešić 7 (68. Balabanović -), Maksimović 6, Makitan 6,5, Dujaković 6,5, Vukotić 7,5, Nikodijević 6, Mirosavljević 5,5, Milanović 6 (63. Dabić -), Marjanović 6,5 (74. Savić -), Šamara 6. Trener: Slobodan Starčević.

Sarajevo: Pavlović 6, Stanojević 6 (87. Mustafić -), Kuzmanović 7,5, Ahmetović 6,5, Velkoski 7,5, Hebibović 7, Mujakić 7, Bekić 6 (63. Šabanović -), Crepulja 6,5, Adukor 6,5, Halilović 6. Trener: Husref Musemić.

Igrač utakmice: Mićo Kuzmanović (Sarajevo) – 7,5.