Ako se po jutru poznaje dan, onda bi banjalučki premijerligaš mogao imati uspješnu godinu na zelenom terenu!

Fudbaleri Borca osvojili su treće mjesto na „Arena Winter Kupu 2018“  u Medulinu. Izabranici Igora Jankovića u borbi za bronzu savladali su ekipu Cibalije iz Vinkovaca rezultatom 3:0. Dvostruki stijrelac za banjalučane bio je Petar Kunić u 20. i 62. minutu. Kod prvog gola iskoristio je jednu dubinsku loptu Janičića, te grešku štopera Cibalije. Kod drugog pogotka, Borčeva “devetka” glavom je odlično reagovao nakon jedne intervencije golmana vinkovačkog tima. Treći gol djelo je kapitena Nemanje Janičića u 79 minutu, koji je bio najviši u skoku nakon kornera.

„Crveno-plavi“ su tokom cijelog susreta bili bolji od devetoplasirane ekipe hrvatske Prve lige i zasluženo su došli do trijumfa. Treba istaći i to da je Puzigaća pogodio prečku iz slobodnog udarca.

Trener Igor Janković u potpunosti može biti zadovoljan prikazanim na pripremama u Medulinu, ali i onim što su njegovi igrači prikazali na ove četiri utakmice. Treba istaći i to da je ekipa i u susretu protiv Intera, koji je izgubila rezultatom 2:0 djelovala veoma dobro, čak i bolje od rivala dok je na terenu bio prvi tim.

Borac se u Banjaluku vraća u četvrtak. Sedam dana kasnije „crveno-plavi“ će odigrati “generalku” protiv Metalegea.

BORAC – CIBALIA 3:0 (1:0)

Strijelci: 1:0 Kunić (20), 2:0 Kunić (62), 3:0 Janičić (79). Stadion: u Medulinu. Gledalaca: 100. Sudija: Marin Vidulin (Kanfanar)

Borac: Savatović, Kondić, Janičić, Puzigaća, Zekanović, Burazor, Radulović, Karić, Veselinović, Mahović, Kunić. Još su igrali: Bajsić, Glišić, I. Danilović, Žeravica, Majkić, Čudić, V. Danilović, Zarić, Arsić, Ilić, Bunić. Trener: Igor Janković.

Cibalia: Brkić, Krstulović-Opara, Soldo, Oršolić, Karaula, Mrdeša, Mamić, Filipović, Marić, Kraljević, Mlakić. Još su igrali: Šubarić, Rubić, Karamarko, Muženjak, Dabro, Tomašević, Ikić, Kordić, Križanović, Vitaić, Dalipi, Peričić, Galić. Trener: Mladen Bartolović.