Gradski derbi između Željezničar Sport Team i Borca odigran na “Čairama” u okviru 1/16 finala Kupa RS otišao je na stranu premijerligaša (1:2), ali ni prvoligaš nije razočarao!

Borac je do kapitalne prednosti došao već nakon 15 minuta igre. Igrao se treći minut kada je odličnu loptu u prazan prostor dobio Karić, izlazi jedan na jedan sa Kukrikom i rutinski šalje loptu u mrežu. U 11. minutu zaprijetio je Krunić iz slobodnjaka sa 18 metara, ali je lopta fijuknula pored desne stative.

U 16. minutu 0:2! Veselinović je prošao po lijevoj strani, i lobovao Kukriku. Do kraja poluvremena moao je Željo smanjiti vodstvo Borca, ali sjajan pokušaj Markovića iz voleja završi je prečki gola Trkulje.

U nastavku nešto mirnija utakmica, a Željo dolazi do gola u finišu meča kada mladi Adonis Bilal iz slobodnog udarca pogađa za konačnih 1:2. Borac zasluženo ide u 1/8 finala Kupa RS….

ŽELJEZNIČAR SPORT TEAM – BORAC 1:2 (0:2)

Strijelci: 0:1 Karić (3), 0:2 Veselinović (16), 1:2 Bilal (88). Stadion: “Čaire”. Gledalaca: 500. Sudija: Luka Bilbija. Pomoćnici: Bojan Panić  i Zoran Radaković (svi iz Prijedora). Delegat: Željko Grbić (Banjaluka). Žuti kartoni: Šaula, Kukrika (Željezničar Sport Team), Dujaković, Ojdanić, Kunić, Veselinović (Borac).

Željezničar Sport Team: Kukrika, Čolić, Pavlović, Šaula, Bosančić, Marković, Krunić (od 76. Bilal), Malić, Petković (od 68. Šatara), Ostojić (od 84. Jokanović), Kuzmanović.

Borac: Trkulja, Galešić (od 67. Zekanović), I. Danilović, Ojdanić, Puzigaća, Radulović (od 53. Guberac), Dujaković, Karić (od 71. Krunić), V. Danilović, Burazor, Veselinović.