Na muci se poznaju junaci! Tako bi trebalo fudbalere Borca prozvati nakon velikog remija na “Bilinom polju” kojim su banjalulani ostali na plus sedam u odnosu na premijerligaša iz Zenice.

Meč u Zenici je malo kasnio, a Čelik je prvi prijetio preko Nikolića koji je glavom šutirao pored gola. Na drugoj strani pokušao je Kunić, ali također pored gola.

Najbolju šansu za Zeničane propustio je Okoli sredinom prvog dijela, kada je samo pet metara bio neprecizan. U 44. minuti vidjeli smo fenomenalan pokušaj loba od strane Šišića, gotovo sa centra igrališta, ali je Vukliš nekako odbranio i na odmor se otišlo rezultatom 0:0.

U nastavku je viđena prava drama. U 54. minuti nakon šuta Karića i odbijene lopte na pravom mjestu našao se Kunić koji je doveo Borac u vodstvo od 0:1.

Međutim, Čelik nije podlegao pritisku i vrlo brzo je uzvratio. Deset minuta kasnije Anđušić je asistirao Nikoliću koji je glavom pogodio za 1:1.

Samo što se krenulo sa centra vidjeli smo nevjerovatan potez Salčinovića koji je pocrvenio nakon grubog starta i “crno-crveni” su ostali sa deset igrača.

Anđušić je u 68. minuti imao veliku šansu, ali nije pogodio sa samo nekoliko metara. Okoli je ponovo bio u velikoj šansi, ali opet sa pet metara šutirao samo pored gola. Potom je Dujković pogriješio na drugoj strani, ali Veselinović nije iskoristio taj poklon.

Do kraja se rezultat nije mijenjao, iako je Kunić imao novu veliku šansu u 88. minuti koju nije realizovao, a osvojenim bodom mnogo zadovoljniji može biti Borac. Crveno plavi plove ka luci spasa…..

Čelik-Borac 1:1 (0:0)

Strijelci: 0.1 Kunić (54), 1: Nikolić (64). Stadion: Bilino Polje. Gledalaca: 1.500.

Čelik: Dujković, Bevab, Pandža, Salčinović, Karamatić, Kadrić, Okoli, Anđušić, Šišić, Đelmić, Nikolić.

Borac: Vukliš, Ojdanić, Puzigaća, Karić, Kunić, Mahović, Žeravica, Majkić, Danilović, Veselinović, Zekanović.