Rukometaši Borca ostvarili su pravi podvig plasmanom na završni turnir za pobjednika Kupa BiH. Nakon poraza u prvom meču četvrtfinala u Vogošći od 21:28 malo ko je davao šanse izabranicima Ratka Đurkovića da u svom ”Boriku” mogu da nadoknade toliki zaostatak, pogotovo što su za rivala imali aktuelnog lidera na tabeli, sastav koji u svojim redovima ima dosta iskusnije igrače od kojih i nekoliko reprezentativaca BiH.

Nakon izjednačenog početka i 3:3 u devetoj minuti Borac je do prve osjetnije prednosti došao pet minuta kasnije kada je serijom 4:0 stigao do vođstva od 7:3, a kada je u 21. minutu na semaforu stajalo 11:6, činilo se da će ”crveno-plavi” već nakon prvog poluvremena doći do željenog rezultata.

Međutim, Vogošćani na krilima sjajnog Mirze Haseljića koji je u prvom dijelu upisao devet odbrana među kojima i dva zaustavljena sedmerca, na odmor odlaze sa samo dva gola zaostatka – 12:10.

Iako je u nastavku Vogošća prva postigla pogodak, Banjalučani prave seriju od 7:1 i u 47. minutu prvi put imaju željenih sedam golova ”viška” – 19:12. Očekivalo se tada da će mnogo iskusniji gosti znati da smire igru i do kraja možda smanje zaostatak, ali od toga nije bilo ništa. Rukometaši Borca nastavili su da igraju kao u transu, pa su do kraja došli do sjajnog trijumfa (27:18), čime su pokazali da, uz malo sreće, mogu i do četvrtog trijumfa u Kupu BiH.

BORAC – VOGOŠĆA 27:18 (12:10)

Dvorana: “Borik”. Gledalaca: 700. Sudije: Dražen Begić (Mostar) i Andrija Knezović(Buna). Delegat: Zoran Šarić (Ljubija). Sedmerci: Borac 6 (4), Vogošća5 (3). Isključenja: Borac 10 minuta, Vogošća 8 minuta. Crveni karton: Duško Hercegovac (Borac), treće isključenje u 46. minutu.

BORAC: Beširević, Memić, Đurđević4 (2), Hercegovac, Daničić 6, Mijatović 5, Kosanović (4 odbrane, 1 sedmerac), Bubić, Efendić (10 odbrana, 1 sedmerac), Nježić2, Majić 3, Lončar,Ćelić 2, Ćeranić1,Unčanin 4 (2). Trener: Ratko Đurković.

VOGOŠĆA: Haseljić (11 odbrana, 2 sedmerca), Geko, Kadrić, Kreso, Bečić, Korjenić, Međić 2, Pekić 2, Šabanović (1 odbrana), Divković 2 (1), Đapo, Stanković 3, Smajilbegović 1, Jelačić, Dedajić 5, Hrbat 3 (2). Trener: Goran Tomić.