U srpskom derbiju Borac i Radnik odigrali su odličnu fudbalsku utakmicu na Gradskom stadionu, koja je završena bez pobjednika i bez golova, ali uzbuđenja nije nedostajalo. Po prilikama prednjačio je Borac, ali ni Radnik nije ostajao dužan, pogađali su rivali stative, ali golova nije bilo nakon 90 minuta igre. U penal lutriji Borac s(p)retniji i ide među osam najboljih ekipa u BiH ukupnim rezultatom 5:4.

S druge strane Krupa nije imala sreće u Mostaru, gdje je pružila odličan otpor Zrinjskom. Poslije 90 minuta igre rezultat je glasio 1:1, a nakon penal serije 4:2 za “plemiće”. Fantastičan pogodak je postigao Bojan Puzigaća iz slobodnog udarca u 68. minutu, a samo minut ranije pocrvenio je golman Zrinjskog Antonio Soldo, ali tim iz kanjona “Tijesno” nije uspio iskoristiti brojčanu prednost na terenu do kraja meča.

Bijela tačka tako je postala srećna Borcu, a crna Radniku i Krupi.