Fudbaleri Borca nastavili su pobjednički niz i protiv Sutjesku, koju su lako arhivirali u odgođenom meču 10. kola elite Srpske. “Crveno-plavi” su slavili sa 3:1 i tako su pobjegli drugoplasiranoj Slogi na četiri boda.

Banjalučani su bili bolji tokom cijelog susreta, stvarali prilike, i na kraju i pogađali. Seriju je otvorio Mojović, dojučerašnji prvotimac Fočaka, koji je preciznim udarcem sa 15-ak metara matirao Terzića. To je bio i rezultat prvog poluvremena. U nastavku ista slika, Borac napada stvara prilike, a razigrao se kapiten Kajkut, koji je u dva navrata pogodio mrežu Sutjeske.

Ipak, Sutjeska dolazi vrlo brzo do počasnog pogotka preko Sekulovića, što je ujedno bio i konačan rezultat ovog meča, Borac – Sutjeska 3:1.

BORAC (BL) – SUTJESKA 3:1 (1:0)

Strijelci: 1:0 Mojović (39), 2:0 Kajkut (57), 3:0 Kajkut (71), 3:1 Sekulović (74). Stadion: Gradski. Gledalaca: 200. Sudija: Siniša Lazić (Prijedor). Pomoćnici: Božidar Rustić (Gradiška) i Danijel Vidović (Srbac). Delegat: Slavko Pančić (Doboj). Kontrolor: Drago Lukić (Prijedor). Žuti kartoni: Mojović, Danilović (Borac), Elez (Sutjeska).

Borac (BL): Savatović, Bajić, Jakupović, Kajkut, Radulović, Dujaković, Žeravica (od 74. Turanjanin), Mojović (od 71. Čudić), Danilović, Burazor, Popović (od 74. Reljić).

Sutjeska: Terzić, Mrgud, S. Pljevaljčić, Rašević, A. Ivanović (od 74. V. Ivanović), Sekulović, Okuka (od 71. Radović), M. Ivanović (od 75. Milić), Elez, Mulić, O. Pljevaljčić.