Rukometaši Borca nedavno su se vratili sa priprema u Makarskoj, a sada je na red došla i prva pripremna utakmica. Rival aktuelnim prvacima BiH bila je ekipa Sloge iz Gornjeg Vakuša, liderom Prve lige Federacije BiH, grupa ”jug”.

Od samog početka Banjalučani su imali rezultatsku prednost, najveću pet minuta prije kraja prvog poluvremena (15:10), ali su se uporni gosti ipak uspjeli vratiti u meč i na odmor otići sa samo dva gola zaostatka (16:14).

U drugom poluvremenu strateg ”crveno-plavih” na parket je poslao dvojicu najiskunijih, golmana Bojana Ljubišića (10 odbrana, 3 sedmerca), te desnog beka Dejana Unčanina (3 gola, 7 asistencija), koji su ”povukli” ostatak ekipe i prednost domaćina je iz minuta u minut samo rasla.

U ekipi Borca priliku su dobili svi trenutno zdravi igrači, njih 19, a najefikasniji su bili Srđan Mijatović sa 7, odnosno Armin Marić sa 4 postignuta pogotka.

Kod gostiju koji su, dok su imali snage, bili dobar rival šampionu, istakli su se golman Alen Čaber (10 odbrana, 1 sedmerac), te Anes Halebić, strijelac 5 golova.

Narednu provjeru Banjalučani će imati u subotu, 10. februara, kada će gostovati kod visočke Bosne.

BORAC – SLOGA (GV) 31:20 (16:14)

Dvorana: ”Borik”. Gledalaca: 100. Sudije: Ognjen Danilović i Sebastijan Karan (Banjaluka). Sedmerci: Borac 4 (3), Sloga 7 (4). Isključenja: Borac 16 minuta, Sloga 8 minuta.

Borac: Beširević (4 odbrane), Stošljević, Đurđević 3, Hercegovac 1, Daničić 1, Mijatović 7 (2), Ljubišićić (10 odbrana, 3 sedmerca), Bubić 1, Buljina 1, Subotić (1 odbrana), Nježić 2, V. Knežević 1, Jovanović 2, N. Knežević 2, Marić 4, Ćelić 2, Ćeranić 1, Prestaš, Unčanin 3 (2). Trener: Bojan Unčanin.

Sloga (GV): Delić, M. Demirović, Destanović, Halebić 5, E. Dedić, Ljutić 2, Milić, A. Dedić 3 (3), Pedić 3, Softić 1, Omeragić, Čaber (10 odbrana, 1 sedmerac), Pokvić 2, A. Demirović 1, Bilić 3 (1), Spahić. Trener: Rasim Demirović.