Nakon što su, zbog bolesti i povreda nekolicine prvotimaca, otkazali mini-turneju po Sloveniji, rukometaši Borca odigrali su prijateljsku utakmicu protiv ekipe Prijedora i, prema očekivanju, slavili sigurnu pobjedu od 33:23.

Međutim, šef stručnog štaba Banjalučana, Ratko Đurković, sigurno da ne može biti zadovoljan igrom svog, istina oslabljenog, tima u drugom poluvremenu i moraće do početka drugog dijela sezone da poradi sa svojim izabranicima prvenstveno na mnogo ozbiljnijem pristupu zadatim obavezama.

Naime, nakon veoma dobre predstave u prvih 30 minuta i sigurnog vođstva od 17:8, uz zaista dobru igru, prije svih Mirka Majića, Duška Hercegovca i Vladana Đurđevića, ”crveno-plavi” su u nastavku pokazali, sa izuzetkom Marka Ćeranića, potpuno drugo lice. Bezvoljna igra, sa dosta tehničkih grešaka te čak 11 ”zapucanih” zicera sigurno nije ono što se očekuje od ekipe koja juriša na šampionsku titulu.

Sa druge strane ni Prijedor koji se grčevito bori za opstanak nije pokazao ohrabrujuću igru i da na golu nisu imali raspoloženog Bojana Babića (15 odbrana), sigurno je da bi, i pored loše igre domaćina, doživjeli pravu katastrofu.

BORAC – PRIJEDOR33:23(17:8)

Dvorana: “Borik”. Gledalaca: 50. Sudije: Marko Miljević i Zoran Petrović(Banjaluka). Sedmerci: Borac 2 (1), Prijedor4 (4). Isključenja: Borac 10 minuta, Prijedor 4 minuta. Diskvalifikacija: Gojko Topić (Prijedor) u 35. minutu.

BORAC: Beširević, Memić 4, Đurđević 6 (1), Hercegovac 5, Mijatović 1, Kosanović (7 odbrana), Bubić 1, Efendić (6 odbrana), Nježić, Majić 8, Lončar 1, Ćelić 2, Ćeranić 5. Trener: Ratko Đurković.

PRIJEDOR: Đurčić, A. Miljuš 5 (4), M. Miljuš, Kecman 2, Balaban 6, Kaurin 1, Todorović 2, Janković, Topić, M. Radaković, Jovanović 1, Dragović 6, Babić (15 odbrana, 1 sedmerac), Knežević. Trener: Dragomir Šaponja.