U derbiju začelja na regionalnom Zapadu, fudbaleri Lauša ostvarili su važnu pobjedu nad Milanom (2:0) i tako pretekli rivala iz Kosjerova za jedan bod.  Sve važmo pomena dogodilo se u prvom poluvremenu kada je raspoloženi Bojan Bojić dva puta matirao golmana Savića. Prvi put u 29. minutu, a drugi u 43. minutu. U nastavku susreta domaći fudbaleri su mudrom igrom sačuvali rezultatsku prednost i osvojili tri veoma važna boda u trci za opstankom.

LAUŠ – MILAN (2:0)

Strijelci: 1:0 Bojić (29), 2:0 Bojić (43). Stadion: FK Lauš. Gledalaca: 50. Sudija: Milan Joškić. Pomoćnici: Milan Gvozden (oba iz Prijedora) i Igor Balać (Banjaluka). Delegat: Petar Krajišnik (Prijedor). Žuti kartoni: D. Moconja (Lauš), Gajić (Milan).

Lauš: M. Moconja, Đurić, D. Moconja (od 71. Mihajlović), Bošnjak, Lakić, Dobraš, Bojić (od 60. Nikolić), Papić, Žutić, Miljković, Kos (od 82. Jovašević).

Milan: Savić, Karanović, Kostić, Gajić, Telić, Dabić (od 46. Jokanović), Mihajlović, Vujaković, Konić (od 46. Kisin), Kisin, Čolić (od 67. Božić).