Poslije dugo vremena gledaoci su stadion „Luke“ u Doboju napustili zadovoljni igrom i rezultatom svojih ljubimaca. Bila je ovo jedna od najboljih partija koje su pružili domaći fudbaleri i sa tri osvojena boda produžili nadu za opstanak u prvoligaškom društvu.

Krenuli od samog početka susreta u ofanzivu fudbaleri Sloge i pokušavali da dodju do vodjstva ali je odbrana Banjalučana bila čvrsta kao bedem i na vrijeme otklanjala opasnost od svoga gola. Ipak, radost na „Luke“ donosi u 39. minutu Dejan Gavrić koji je uspio da savlada iskusnog Avdukića. Imali su i gosti dvije veoma dobre prilike, ali golman Matović se nije dao iznenaditi.

Tek što je počelo drugo poluvrijeme ponovo radost među domaćom navijačima i fudbalerima Sloge. Jedna brza akcija po desnoj strani urodila je golom jednog od najboljih pojedinaca susreta Zorana Lazića koji je glavom smjestio loptu iza leđa golmana gostiju. Tada nastupa period lepršave i dobre igre Sloginih fudbalera, predvodjenih  iskusnim i najboljiom pojedincem susreta Borislavom Lukićem. Ređaju se šanse pred golom Avdukića, ali Gavrić, Radovanović i Lazić propuštaju idealne prilike. Nakon toga dolazi kazna od Borisa  Ostojića koji nakon jednog kontranapada u 86. minutu matira golmana Matovića i time postavlja konačan rezultat utakmice. Samo dva minuta kasnije Lazić je zaradio drugi žuti karton te je morao u svlačionicu. Bilo bi nerealno nepomenuti i prilike gostiju, a posebno Bilala u 55. i Ružičića u 75. minutu čiji su udarci završili pored same stative.

U svakom slučaju Dobojlijama ostaje nada da u narednim susretima prikažu ovakvi igru, a to bi donijelo i željeni rezultat na kraju prvenstva.

SLOGA-ŽELJEZNIČAR-SPORT TEAM  2:1 (1:0)

Strijelci: 1:0 Gavrić (39), 2:0 Lazić (47), 2:1 Ostojić (86). Stadion: „Luke“. Gledalaca: 150. Sudija: Rajko Đorđić. Pomoćnici: Vuković i Rakić (Bijeljina).  Žuti kartoni: Lazić, Radovanović, Ristić (Sloga), Kuprešak, Marković, Ostojić, Kuzmanović (Željezničar ST).

Sloga (D): Matović, Janković, HadžimujuižLazić, Gavrić, Lukić (od 90. Andrić), Blagojević, Ivešić, Ćebić, Radovanović (od 83. Aličić), Ristić.

Željezničar Sport Team: Avdukić, Kuprešak (od 46. Čolić),  Jovandić Ružičić, Bosančić, Marković (od 46. Petković), Malić, Ostojić, Bilal, Kuzmanović Baštić (od 30. Jokanović).