Fudbaleri Borca poraženi su u trećem kolu “Arena Sport Kup” u Medulinu od hrvatskog prvoligaša Intera Zeprešića sa 2:0. Ovim porazom banjalučani su osvojili drugo mjesto u grupi, i u ponedjeljak igraće za treće mjesto na ovom međunarodnom turniru.

Gledajući rezultat i sve ono što se dešavalo na terenu, može se reći da je rezultat sigurno previsok u odnosu na dešavanja na terenu, jer Borac je pogotovo tokom prvih 45 minuta igre bio u najmanju ruku ravnopravan rival, ali pad koncentracije u nastavku, i dva pogotka u 120 sekundi okrenuli su tok meča na sasvim drugu stranu.

U 30. minutu odlično je prošao Zekanović po lijevoj strani, uputio oštar centaršut, na gol liniji je Kunić, ali ispred njega u poslednjem trenutku neko je uklizao, i spasio siguran pogodak Borca. I u nastavku banjalučani su zaprijetili. Igrao se 55. minut, kada je Žeravica izveo korner, najviši u skoku bio je Kunić, ali njegov udarac glavom sa pet metara odlazi preko prečke. Tada nastaje ” crna rupa”, koju Inter koristi, i golovima Andrića i Mamića dolaze do trijumfa i prvog mjesta u grupi.

INTER – BORAC 2:0 (2:0)

Strijelci: 1:0 Andrić (55), 2:0 Mamić (57). Stadion: Igralište u Medulinu broj pet. Gledalaca: 100. Sudija: Mario Zebec (Sveti Ivan). Pomoćnici: Danijel Starčević (Štinjan) i Diego Biljuh (Marčana). Delegat: Anton Mijandrušić (Pula).

Inter: Kreševan, Mamić, Ljubanović, Grgić, Vukčević, Zulim, Regan, Prenga, Bosec, Rak, Mazalović. Još su igrali: Mrmić, Dalić, Komorski, Postonjski, Blažević, Vukmanić, Haramustek, Andrić, Šarić, Čeliković, Barjaktari.

Borac: Savatović, Glišić, Puzigaća, Kunić, Radulović, Majkić, Burazor, Zarić, Zekanović, Janičić, Veselinović. Još su igrali: Trkulja, I. Danilović, Ojdanić, Dujaković, Pašagić, Maksimović, Karić, Žeravica, Mahović, Kondić, Ilić.