Komšijski derbi na drugoligaškom Zapadu između Sloge iz Srpca i Dubrava otišao je na stranu gostiju (0:1)!

Tako je učitelj (Stojan Timarac) nadmudrio učenika (Zoran Novaković), jer nekada je današnji kormilar Dubrava bio trener strategu Sloge, ali još dok su vojevali zajedno u Kozari  u drugoj polovini 90-ih godina pošlog vijeka.

Tvrda i pomalo nervozna utakmica koju je riješio pogotkom Srđan Berić u 59. minutu, a treba napomenuti da su tada gosti igali sa igračem manje jer je u 49. minutu u svlačionici ranije morao Stefan Kisin.

Napori Sloge da dođe barem do boda nisu urodili plodom, pa su tri boda otišla na kraju zasluženo u Dubrave.

Bilo je i nervoze, pa je sudija Jelić na kraju podijelio osam žutih i jedan crveni karton.

Ovim trijumfom Dubrave su vezale dvije pobjede, pa sada imaju 28 bodova, dok su srpčani ostali u donjem dijelu sa svega 12 bodova, ali još više zabrinjava činjenica da u dva meča nisu uspjeli postići ni pogodak, jer prije sedam dana igrali su neriješeno sa BSK-om, ali bez golova (0:0).

SLOGA (S) – DUBRAVE  0:1 (0:0)

Strijelac: 0:1 Berić (59). Stadion: FK Sloga. Gledalaca: 200. Sudija: Mario Jelić (Banjaluka). Pomoćnici: Velibor Gigović (Gradiška) i Nebojša Žugić (Banjaluka). Delegat: Predrag Pajić (Šamac). Kontrolor: Dragan Nišić (Šamac). Žuti kartoni: G. Zelenac, Ugren, Travar, R. Zelenac, Novaković (Sloga), Perić, Pilipović, Berić. Crveni karton: Boris Kisin (Dubrave) u 49. minutu.

Sloga (S): Babić, Ilić (od 63. Lakić), Jarić (od 73. Kojić), Kopanja, Savić, Travar, Ugren, R. Zelenac, Novaković, G. Zelenac, Đaković.

Dubrave: Vasić, Radosavac, Hadžialagić, Janković, N. Gavrić, Berić (od 85. Kos), Milaković, Pilipović, Perić (od 75. Zorić), Kisin, Reljić (od 63. Vukajlović).