Borac je prebrodio “Mlakve” i vraća se u Posavinu sa tri velika boda, možda i šampionska, ko zna….dok Slobodi ostaju tmurni snovi, i nada da će i od jeseni igrati na drugoligaškom Zapadu. na kraju sasvim zasluženo u Novom Gradu, Sloboda – Borac Šamac 1:3.

Poveli su gosti u 12. minutu, Pivašević je odigrao dubinski pas prema Dujmušiću, koji prima loptu u sprintu, slijedi udarac po zemlji pored golmana za 0:1.

Sloboda do poravnanja dolazi u 53. minutu, Vučen je dobro ispratio centaršut, primio loptu u srcu šesnaesterca, okrenuo se, šutiro u dalji ugao Lakića, i to je bilo 1:1.

Radost Novljana trajala je manje od 60 sekundi!

Zurapović je odigrao na desno krilo Dujmušića, slijedi centaršut po zemlji, a Starčević u namjeri da izbaci loptu, uklizava i šalje je u vlastitu mrežu, za 1:2.

Konačan rezultat postavlja Ćosović u drugom minutu sudijske nadoknade. Centaršut sa desne strane je uputio Miloš Ilić, na loptu je natrčao Delić, šalje je na  drugu stativu gdje je usamljeni Ćosović koji postiže pogodak za veliku radost šamčana.  j

SLOBODA (NG) – BORAC (Š) 1:3 (0:1)

Strijelci: 0:1 Dujmušić (12), 1:1 Vučen (53), 1:2 Starčević (54, autogol), 1:3 Ćosović (90). Stadion: “Mlakve”. Gledalaca: 100. Sudija: Marko Erak (Krupa na Vrbasu). Pomoćnici: Nemanja Aleksić i Dejan Stjepanović (oba iz Banjaluke). Delegat: Vedran Francuz (Gradiška). Kontrolor: Dalibor Anđić (Omarska). Žuti kartoni: Starčević, Zdjelar, Stupar (Sloboda), Simeunović, Ćosović, Delić (Borac Š).

Sloboda (NG): Rašeta, Starčević, Terzin, Pačavra, Zdjelar, Vučen, Jaćimović, Davidović (od 59. Vujanović), Kovačević, Vejnović (od 71. Stupar), Novaković.

Borac (Š): Lakić, D. Ilić, Dujmušić, M. Ilić, Pivašević (od 80. Delić), Ćosović, Miličević, Čolić, Bijelić, Zurapović, Simeunović (od  88. Ignjatović).