Laktaši su minimalnim rezultatom savladali Slobodu iz Novog Grada i tako upisali drugu ovosezonsku pobjedu na drugoligaškom Zapadu.

Tri vrlo važna boda domaćinu je obezbijedio rezervista Cvijo Banjac golom u 77. minutu susreta, pola minute nakon ulaska u igru. Prvo je Saša Erceg izveo korner, a na odbijenu loptu natrčao Banjac i pospremio je u mrežu Aleksandra Rašete.

LAKTAŠI – SLOBODA (NG) 1:0 (0:0)

Strijelac: 1:0 C. Banjac (77). Stadion: Gradski. Gledalaca: 50. Sudija: Stanko Todorović (Doboj). Pomoćnici: Aleksandar Railić (Derventa) i Nenad Vujić (Modriča). Delegat: Zoran Vujat (Gradiška). Kontrolor: Dragan Nišić (Šamac). Žuti kartoni: Šavija, C. Banjac (Laktaši), Zgonjanin, Elijazović (Sloboda).

Laktaši: Metlar, Telić, Šipovac, Šavija, Erceg, Radetić, Keleman, Lekić, N. Banjac (od 74. Bajić), Stamenković, Popović (od 76. C. Banjac).

Sloboda (NG): Rašeta, Salkić, Terzin, Zgonjanin, Desnica, Kantar, Kovačević, Vejnović (od 80. Vučen), Ljubišić (od 50. Davidović), Nedimović, Dodig (od 44. Elijazović).