Dobra utakmica na „Đolovima“ i na kraju pobjedu Borca nad Naprijedom (3:1), a pamtiće se svakako dva pogotka braće Adžić, Nevena i Nebojše, koji se rijetku viđaju i na utakmicama mnogo većih rangova takmičenja.

Prvi gol pao je u 15. minutu kada je Neven Adžić potegao sa 35 metara, a lopta je završila u rašljama nemoćnog Bajića za 1:0. Šest minuta kasnije lijepa akcija na drugoj strani, Sredić je uputio dubinsku loptu prema Milošu Ćurkovića, koji je prima prsima, i sa 18 metara iz voleja pogađa za 1:1, što je bio i rezultat prvog dijela igre. Iako je isti igrač imao još jednu dobru priliku za goste iz Banjaluke, ali odlično je reagovao Milanović.

Tek što se krenulo sa centra, Gorinjac je u solu prodoru nanizao nekoliko igrača Naprijeda, i pogodio za novo vodstvo dubičana. Igralo se otvoreno sve do kraja, a onda u 82. minutu novi projektil! Ovaj put Nebojša Adžić, udaljenost 40 metara, i lopta je u golu za 3:1! Momenti kakvi se rijetko viđaju na našim terenima….

Treba napomenuti da je prvotimcu gostiju Stefanu Veselinoviću u jednom duelu pukla arkada, ali pravovremenom intervencijom domaćina, igrač je prevezen u Dom zdravlja u Kozarskoj Dubici, povreda je sanirana, pa će Stefan već sledeće kolo konkurisati za najboljih 11 u Naprijedu.

BORAC (KD) – NAPRIJED 3:1 (1:1)

Strijelci: 1:0 Nev. Adžić (15), 1:1 M. Ćurković (21), 2:1 Gorinjac (46), 3:1 Neb. Adžić (82). Stadion: „Đolovi“. Gledalaca: 100. Sudija: Bojan Aničić (Laktaši). Pomoćnici: Slaviša Šarić i Veljko Makitan (oba iz Gradiške). Delegat: Vedran Moravac (Gradiška). Žuti kartoni: Pekić (Borac), Knežević, Jovanić, Pantić, Kostrešević (Naprijed).

Borac (KD): Milanović, Pejaković, N. Marin, Džombić, Bakić (od 75. Jaćimović), D. Marin (od 80. Vlajnić), Gorinjac (od 87. Koruga), Neb. Adžić, Nev. Adžić, Pekić, Pralica.

Naprijed: Bajić, Batos, Pantić, D. Ćurković, Jotanović, Knežević (od 60. Panić), Veselinović (od 36. Kostrešević), Glamočić, M. Ćurković, Jovanić (od 74. Vujanić), Sredić.