13 Skojevki grabe prema “Kajzerici”, a Laminci će čekati vjerovatno neku drugu priliku…Epilog je meča o kojem se pričalo u Lijevču Polju i Potkozarju.

Derbi sezone u Opštinskoj  ligi  Gradiška odigran je u Lamincima pred više od 700 gledalaca koji su mogli da uživaju u dobrom fudbalu. Nijanse su odlučivale i motivacija pojedinca. Prvo veliko uzbuđenje viđeno je u 12.  minutu. Dragan Francuz  je ubacio s lijeve strane u srce kaznenog prostora domaćih, gdje je Zlatko Đorić na drugoj stativi vratio loptu na peterac, a Milan Stupar glavom loptu  šalje  iznad prečke. Hladan tuš za gostujeće navijače servirao je Rade Šušnjar u 18. minutu nakon centaršuta Slobodana Bolobana, sjajno je reagovao Šušnjar, glavom loptu poslao u mrežu za 1:0.

Gorilo je u Lamincima, “Sikiranti”, gostujući navijači su doveli atmosferu  na stadionu do usijanja, 13 Skojevki su došli do izjednačenja!

Dragiša Pejanić napravio je solo prodor po lijevoj strani, predriblao Milorada Kovačića, ušao u kazneni prostor i preciznim šutom pogodio donji desni ugao golmana Dejana Crnomarkovića, što je bio rezultat prvog poluvremena.

U takvom ritmu nastavljeno je i drugo poluvrijeme, koje je donijelo mnogo više uzbuđenja i prilika, u odnosu na prvi dio utakmice.

U 52. minutu najbolji igrač ove sezone ekipe iz Grbavaca Dragiša Pejanić sjajno je pogodio gol Crnomarkovića! Uputio je udarac Pejanić sa ivice kaznenog prostora i pogodio za preokret, 1:2.

U 61. minutu, mogli su 13 Skojevki do gola, Mile Paštar je izašao “oči u oči” sa Crnomarkovićem, ali golman Laminaca iz duela izlazi kao pobjednik

Paštar je  u 69. minutu ,napravio dar-mar u  odbrani  Laminaca, uposlio Zlatka Đorića koji rutinski pogađa za 1:3. Domaći su pokušali da  smanje rezultat u 73. minutu preko Slobodana Bolobana, ali njegova lopta odlazi pored lijeve stative. U 86. minutu Laminci smanjuju rezultat. Vlado Savković je  postigao sjajan pogodak iz slobodnog udarca sa oko 25 metara  s desne strane iskosa, a golman Hinović  nije imao izgleda da odbrani ovaj udarac.

Na kraju zaslužena pobeda 13 Skojevki, a “Sikiranti”   su Laminice napustili  sa pjesom  “A sad adio, a sad adio i ko zna gdje, i ko zna kad”,…

Dugo u noć slavilo se u Grbavcima, ovaj put Potkozarje je nadjačalo Lijevče Polje,…..

LAMINCI – 13 SKOJEVKI 2:3 (1:1)

Strijelci: 1:0  Šušnjar (18), 1:1 Pejanić (28), 1:2 Pejanić (52), 1:3 Đorić (69),

2:3 Savković (86). Stadion: OFK Laminci. Gledalaca: 700. Sudija: Stojan Vukota. Pomoćnici: Velibor Ratković i Dragan Ilišević.

Laminci: Crnomarković, Marjanović, Simić, Kovačić, Vujatović, Drinić, Boloban (od 75.Gvozden), Kasagić (od 60. Stijaković), Dejanović, Savković, Šušnjar (od 66. Grahovac).

13 Skojevki: Hinović, Gačić, Majdanac, Boloban, Puač (od 66. Babić), Đorić (od 88. Bajić), Stupar, Pejanić (od 77. Daraboš), Knezić, Francuz, Paštar.